Vaikuttajatoimielimet ja muut toimielimet

Muut toimielimet

Muut toimielimet

Toimielinten jäsenten tiedot löytyvät otsikoiden alta.

Keski-Uudenmaan pelastustoimen liikelaitoksen johtokunta
ajalla 1.6.2017 – 31.6.2021

Jäsen: ei halua tietojaan julkaistavan verkkosivuilla.

Varajäsen: Uusitalo Ismo (SDP), yrittäjä. Sähköposti: ismo.uusitalo(at)gmail.com

Savolainen Timo (Vihr.), turvallisuusohjaaja. Sähköposti: timo.o.savolainen(at)gmail.com.

Varajäsen: Rahijärvi Mariette (Vihr.) oppilasohjaaja
Sähköposti: mariette.rahijarvi(at)nurmijarvi.fi

Itä-Uudenmaan kihlakunnan poliisin neuvottelukunta ajalla 1.06.2017 – 31.5.2021

Lakee Hannu (Peruss.), konstaapeli

Varajäsen: Maijala Jouni (Peruss.), eläkeläinen

Tiikkainen Harri (Vihr.), asentaja 

Varajäsen: Launiala Annika (Vihr.)

Berg Tiina (Kok.), tutkimusrahoituksen asiantuntija

Varajäsen: Muuri Reijo (Kok.), eläkeläinen

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet ajalla 1.6.2017 – 31.5.2021

  • Leitsaro Erkki (SDP), Huoltovastaava
  • Maijala Tapani (Peruss.), yrittäjä
  • Maisi Mikko
  • Makkonen Yrjö (Vas.), automekaanikko 
  • Miettinen Pasi (Kok.), liiketoimintajohtaja
  • Mäkäräinen Erkki (KD), yrittäjä
  • Rahijärvi Mariette (Vihr.), oppilasohjaaja
  • Salomaa Tero (Kok.), asiakaspalvelija, opiskelija
  • Savolainen Timo (Vihr.), turvalllisuusohjaaja
  • Siitonen Minnamari (SDP), sairaanhoitaja
  • Toivomäki Päivi (Kesk.), maanviljelijä
  • Åberg Ville (Peruss.), varastomies

Kutsuntalautakunta v. 2019 – 2020     

I Lautakunta

  • Hyvämäki Hannu, konstaapeli
  • Lepolahti Harri, varanotaari

II Lautakunta

  • Tuominen Markku, rikosylikomisario
  • Lakee Hannu, vanhempi konstaapeli

Käräjäoikeuden lautamiehet ajalla 1.6.2017 – 31.5.2021

  • Drachman Maria (Kesk.), sairaanhoitaja
  • Hoviniemi Harri (Vas.), mekaanikko
  • Ojanen Janne (Peruss.), taksitarkastaja
  • Sandberg Jenni (SDP), tradenomi/HR-assistentti
  • Viik Satu (Vihr.), tilastonlaatija
  • Winha-Järvinen Merja (Kok.), nuorisopäällikkö

Keski-Uudenmaan ympäristölautakunta v. 1.6.2017 – 31.5.2021 

Kivinen Yrjö (Kok.), tutkija

Varajäsen: Nykopp Mia (Kok.), varatuomari

Toikkanen Hannu (Vas.), asentaja

Varajäsen: Tuomisto Leena (Vas.), sairaanhoitaja

Rauhala Satu (Vihr.), sosionomi, yrittäjä

Varajäsen: Tiirikainen Tapio (Vihr.), postimies

Rinnekodin neuvottelukunta v. 1.6.2017- 31.5.2021

Pispala Leni (Vihr.), erityisopettaja
Sähköposti: leni.pispala(at)gmail.com

Varajäsen: Rahijärvi Mariette (Vihr.), oppilasohjaaja
Sähköposti: mariette.rahijarvi(at)nurmijarvi.fi

Kuntayhtymät ajalla 1.6.2017 – 31.5.2021

Eteva kuntayhtymän yhtymäkokous

Edustaja valitaan joka kerta erikseen

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä (HUS) v. 2017 – 2021

Raekannas Riikka (Kesk.), sairaanhoitaja AMK
Sähköposti: riikka.raekannas(at)luukku.com

Varajäsen: Hyvämäki Juha (Kesk.), maatalousyrittäjä, agrologi
Sähköposti:juha.hyvamaki(at)gmail.com

Vuorisalo Juhani (Kok.), rikosylikomisario

Varajäsen: Mattila Riina (Kok.), johtava sosiaalityöntekijä

Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä, Keuda, valtuusto v. 2017 – 2021

Lihr Jyrki (Kok.), rehtori
Sähköposti: jyrki.lihr(at)nurmijarvi.fi

Varajäsen: Zittling Leena (Kok.), asiantuntija
Sähköposti: leena(at)zittling.eu

Gröndahl Jannika (SDP)
Nurmijärvi

Varajäsen: Oksa Jari, Huolitsija
Sähköposti: jari.oksa(at)kolumbus.fi

Viisanen Jere (Peruss.), autonkuljettaja
Sähköposti: jere.viisanen(at)luukku.com

Varajäsen: Lappalainen Mira (Peruss.), terveydenhoitaja

Riihimäen seudun ajoharjoitteluratasäätiö v. 2018 – 2021

Laitinen Esa (Peruss.), maanrakennusurakoitsija
Sähköposti: kuokkaossi(at)kolumbus.fi

Uudenmaan liitto, kuntien edustajainkokous v. 2017 – 2021

Räty Virpi (Kok.), lastentarhanopettaja
Sähköposti: virpi.raty(at)gmail.com

Varajäsen: Vainio Jari (Kok.), isännöitsijä
Sähköposti: jari.vainio(at)maikoski.fi

Tapiolinna Maiju (Peruss.), hankintapäällikkö
Sähköposti: maiju.tapiolinna(at)kolumbus.fi

Varajäsen: Pirkkala Kimmo (Peruss.)

Uudenmaan päihdehuollon kuntayhtymä, yhtymäkokous

Edustaja valitaan joka kerta erikseen

Uudenmaan virkistysalueyhdistyksen valtuuskunta v. 2017 – 2021

Pohja Ismo (Kok.), yrittäjä

Varajäsen: Laamanen Jyrki (Kok.), tuotepäällikkö
Sähköposti: jyrki.laamanen(at)kolumbus.fi

Pekkala Eero (Kesk.), maatalousyrittäjä, agrologi
Sähköposti: eerop71(at)gmail.com

Varajäsen: Mäkelä Esa (Kesk.), toimitusjohtaja, eläkeläinen
Sähköposti: esa.o.makela(at)gmail.com