Lautakunnat ja johtokunnat

Elinvoimalautakunta

Kokousaikataulu 1.8. – 31.12.2021

25.8, 21.9., 14.10., 28.10., 25.11., 14.12. (tarvittaessa)

Jäsenet ajalla 1.8.2021 – 31.5.2025

Varsinaisen jäsenen henkilökohtainen varajäsen on esitetty oikealle tasattuna.

Puheenjohtaja

Suomi Joona (Kok.), KTM, yrittäjä
Sähköposti: joona.suomi@gmail.com

Vainio Jari (Kok.), isännöitsijä, yrittäjä
Sähköposti: jari.vainio@maikoski.fi

Varapuheenjohtaja

Stormbom Tanja (Kesk.), juristi
Sähköposti: tanja.stormbom@gmail.com

Kosonen Kirsti (Kesk.), lentoemäntä
Sähköposti: kirsti.kosonen@finnair.com

Jäsenet

Flinck Jari (KESK), valtiovarainministerin erityisavustaja
Sähköposti: jari.v.flinck@gmail.com

Teerikangas Kimmo (KESK), maanviljelijä
Sähköposti: kimmo.teerikangas@gmail.com

Luoma Maria (SDP), opiskelija, hallintokoordinaattori
Sähköposti: marialuoma91@gmail.com

Kristiina Rouhikoski (SDP), tullitarkastaja

Pirkkala Kimmo (PS), kuljetuspäällikkö
Sähköposti: kimmo.pirkkala@gmail.com

Rantanen Petri (PS)
Sähköposti: prantanen@gmail.com

Rantala Sirpa (KESK), KM, luokanopettaja
Sähköposti: sirpa.rantala@elisanet.fi

Lehto Asta (KESK), laskutusasiantuntija

Räty Virpi (KOK), erityisopettaja
Sähköposti: virpi.raty@nurmijarvi.fi
virpi.raty@gmail.com

Mattila Riina (KOK), johtava sosiaalityöntekijä
Sähköposti: riina.mattila@hotmail.com

Salo Henry (PS), sijoitusasiantuntija

Suominen Tero (PS)
Sähköposti: tero_suominen@hotmail.com

Santala Eero (SDP), FT, palvelupäällikkö
Sähköposti: eero.santala@gmail.com

Rahunen Esa (SDP)
Sähköposti: esa.t.rahunen@kolumbus.fi

Takalo-Eskola Tarleena (KOK), FM, luokanopettaja
Sähköposti: tarleena.takaloeskola@gmail.com

Lompolo Kirsi (KOK), DI, johtava sisäinen tarkastaja
Sähköposti: lompolo.kirsi@icloud.com

Vuorisalo Juhani (KOK), rikosylikomisario

Kiurunen Mikko (KOK), toimitusjohtaja
Sähköposti: mikko@kiurunen.org

Esittelijät

Sihteeri