Kaikki
Runoraati Klaukkalan kirjastossa
Klaukkalan kirjaston rakastettu Runoraati keskiviikkona 18.3. klo 18-20. Runoraadissa kuullaan vanhoja ja uusia runoja, joita raatilaiset pisteyttävät, ja perustelevat vuorollaan mielipiteensä. Tämän vuoden Runoraadin aiheena on linnut.
Raadin emäntänä ja tuomarina toimii kirjailija, runoilija Kirsti Kuronen. Runot lukee lausuntataiteilija Maiju Ranta.
Runoraadissa ovat tänä vuonna mukana äidinkielen opettaja Ursula Anttila-Halinen, oopperalaulaja Henrik Lamberg, puheilmaisun opettaja, ohjaaja Elisa Reunanen ja erityisopettaja Mikko Vahteristo.
Tervetuloa!

Kuva vuoden 2025 Runoraadista. Kuvassa Vasemmalta: Henrik Lamberg, Ursula Anttila-Halinen, Elisa Reunanen, Mikko Vahteristo, Maiju Ranta ja Kirsti Kuronen. Kuvaaja Linda Brailsford