Rajamäen toimipiste

Yhteystiedot

Nurmijärven lukion Rajamäen toimipiste 

Käyntiosoite: Kuntolanpolku 3, 05200 Rajamäki, Väistörakennus C

Lukion rehtori Heidi Handolin-Kiilo 
040-317 2437    heidi.handolin-kiilo@nurmijarvi.fi 

Lukion apulaisrehtori Eeva Lappalainen 
040-317 2446    eeva.lappalainen@nurmijarvi.fi  

Lukion koulusihteeri Jaana Virkki                     
040-317 2472    jaana.virkki@nurmijarvi.fi 

Opettajat 

Asikainen Kati ASIKA  liikunta, musiikki
Havukainen MiraHAVMIkemia, matematiikka
Hägglund-Viljanen PiaHÄGPIsaksa
Huurinainen Saara    HUUSAliikunta
Karjalainen HenriikkaKARHEerityisopetus
Kinnunen LauraKINLAfilosofia, psykologia, uskonto 
Kenttäkumpu EevaKENEEopinto-ohjaus
Lahtonen SuviLAHSUäidinkieli ja kirjallisuus 
Lappalainen, Eeva LAPEEapulaisrehtori, ruotsi 
Pesola KanervaPESKAmatematiikka, fysiikka
Pitkänen RoosaPITRO   Musiikki
Poropudas, Maaria PORMAenglanti 
Ronkainen, Jussi RONJUhistoria, yhteiskuntaoppi,
elämänkatsomustieto
Saarinen Niko SAANIkuvataide
Vehko PaulaVEHPA  biologia, maantiede, terveystieto

Yhteydenotot ensisijaisesti Wilma-viestillä. Kanslian sähköpostiosoite: lukio@nurmijarvi.fi 

Rajamäen toimipisteen kanslia sijaitsee C-rakennuksen ensimmäisessä kerroksessa. Kanslia on pääsääntöisesti avoinna tiistaisin ja torstaisin klo 9-14 tai sopimuksen mukaan. Muina ajankohtina koulusihteeriin voi olla yhteyksissä wilma-viestillä, puhelimitse tai sähköpostitse. 

Sähköpostit etunimi.sukunimi@nurmijarvi.fi  

Opiskelijahuoltoryhmä 

Opinto-ohjaaja Eeva Kenttäkumpu
Puh.  040317 2258, Sähköposti: eeva.kenttakumpu@nurmijarvi.fi

Terveydenhoitaja Mervi Kuoppamaa
Puh. 0504970065, Sähköposti mervi.kuoppamaa@keusote.fi 

Psykologi Aino Saarelainen
Puh. 040 3172638 , Sähköposti:  aino.saarelainen@nurmijarvi.fi

lukion erityisohjaaja ja tsemppari Tea Varalahti-Saarela

Puh. 040 317 2492, Sähköposti tea.varalahti-saarela@nurmijarvi.fi

Kuraattori Teija Pahkajärvi 
Puh. 040 317 2894, Sähköposti teija.pahkajarvi@nurmijarvi.fi 

Erityisopettaja Henriikka Karjalainen
Puh. 040 317 2257 , Sähköposti henriikka.karjalainen@nurmijarvi.fi