Rajamäen toimipiste

Yhteystiedot

Nurmijärven lukion Rajamäen toimipiste 

Käyntiosoite: Kuntolanpolku 3, 05200 Rajamäki, Väistörakennus C

Lukion rehtori Heidi Handolin-Kiilo 
040-317 2437    heidi.handolin-kiilo@nurmijarvi.fi 

Lukion apulaisrehtori Eeva Lappalainen 
040-317 2446    eeva.lappalainen@nurmijarvi.fi  

 
Lukion koulusihteeri Jaana Virkki                     
040-317 2472    jaana.virkki@nurmijarvi.fi 

Asikainen Kati ASIKA  liikunta, musiikki
Hägglund-Viljanen Pia  HÄGPIsaksa
Huurinainen Saara     HUUSAliikunta
Jokiranta Ruut       JOKRUfilosofia, psykologia, uskonto 
Kallionpää Outi   KALOUäidinkieli ja kirjallisuus 
Karjalainen Henriikka  KARHEerityisopetus
Kaukola-Risku TyttiKAUTYbiologia, maantiede, terveystieto
Kenttäkumpu Eeva  KENEEopinto-ohjaus 
Lappalainen, Eeva   LAPEEapulaisrehtori, ruotsi 
Pohjola Markku  POHMAkemia, matematiikka, fysiikka
Poropudas, Maaria   PORMAenglanti 
Ronkainen, Jussi   RONJUhistoria, yhteiskuntaoppi,
elämänkatsomustieto
Saarinen Niko  SAANIkuvataide
  
  
  

Yhteydenotot ensisijaisesti Wilma-viestillä. Kanslian sähköpostiosoite: lukio@nurmijarvi.fi 

Rajamäen toimipisteen kanslia sijaitsee C-rakennuksen ensimmäisessä kerroksessa. Kanslia on pääsääntöisesti avoinna tiistaisin ja torstaisin klo 9-14 tai sopimuksen mukaan. Muina ajankohtina koulusihteeriin voi olla yhteyksissä wilma-viestillä, puhelimitse tai sähköpostitse. 

Opettajat 

Sähköpostit etunimi.sukunimi@nurmijarvi.fi  

Opiskelijahuoltoryhmä 

Opinto-ohjaaja Eeva Kenttäkumpu
Puh.  040317 2258, Sähköposti: eeva.kenttakumpu@nurmijarvi.fi

Terveydenhoitaja Mervi Kuoppamaa
Puh. 0504970065, Sähköposti mervi.kuoppamaa@keusote.fi 

Psykologi Aino Saarelainen
Puh. 040 3172638 , Sähköposti:  aino.saarelainen@nurmijarvi.fi

lukion erityisohjaaja ja tsemppari Tea Varalahti-Saarela

Puh. 040 317 2492, Sähköposti tea.varalahti-saarela@nurmijarvi.fi

Kuraattori Teija Pahkajärvi 
Puh. 040 317 2894, Sähköposti teija.pahkajarvi@nurmijarvi.fi 

Erityisopettaja Henriikka Karjalainen
Puh. 040 317 2257 , Sähköposti henriikka.karjalainen@nurmijarvi.fi