Kirkonkylän toimipiste

Yhteystiedot

Nurmijärven lukion Kirkonkylän toimipiste 
Käyntiosoite: Pratikankuja 8, 01900 NURMIJÄRVI, NYK:n rakennus 

Lukion rehtori Marlene Leppäsalko
040-317 2437  marlene.leppasalko@nurmijarvi.fi

Lukion apulaisrehtori Pekka Linna 
040-317 4783  pekka.linna@nurmijarvi.fi  

Lukion koulusihteeri Jaana Virkki                     
040-317 2472  jaana.virkki@nurmijarvi.fi

Yhteydenotot ensisijaisesti Wilma-viestillä. Kanslian sähköpostiosoite: lukio@nurmijarvi.fi 

Kirkonkylän toimipisteen kanslia sijaitsee NYK:n rakennuksessa ensimmäisessä kerroksessa. Kanslia on pääsääntöisesti avoinna maanantaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin klo 9-14 tai sopimuksen mukaan. Muina ajankohtina koulusihteeriin voi olla yhteyksissä wilma-viestillä, puhelimitse tai sähköpostitse. 

Opettajat 

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@nurmijarvi.fi 
 

Opetettava aineOpettajaLyhenneYhteystiedot
fysiikka, matematiikkaLeppäniemi Jyrki LEPJY
biologia, maantiedeHakkarainen ErjaHAKER
englanti Hallikainen Sari  HALSA
erityisopetusKarjalainen HenriikkaKARHE
espanjaJokinen Leila JOKLE
filosofia, psykologia, uskonto Kovalainen Hannu KOVHA
kemia, matematiikkaNiemi KatriNIEKA
historia, yhteiskuntaoppiVuorikallas TimoVUOTIM
ilmaisutaito Hirvasniemi-Haverinen Lea HIRLE
kuvataideSaarinen Niko SAANI
liikunta, terveystietoAsikainen KatiASIKA
matematiikka Jokitalo Annastiina JOKAN
musiikkiDelahey Kemppi Fransisco RaimoDELFR
opinto-ohjaus Hekanaho IngmarieHEKSI
opinto-ohjaus Kenttäkumpu EevaKENEE
resurssiopettajaKirsi SillanpääSILKI040 3172905
ruotsi A,B, saksa A,BHägglund-Viljanen
Pia 
HÄGPI
ruotsi B, ranska Sikkilä Päivi SIKPÄ
suomi toisena kielenäNurminen HannaNURHA
terveystietoKaukola-Risku TyttiKAUTY
uskonto, elämänkatsomustieto, psykologia Linna PekkaLINPE 
äidinkieli Lehtonen AnnaLEHAN
äidinkieli Vartia PetraVARPE

Opiskelijahuoltoryhmä 

Opinto-ohjaaja Eeva Kenttäkumpu
Puh.  040317 2258, Sähköposti: eeva.kenttakumpu@nurmijarvi.fi

Opinto-ohjaaja Ingmarie Hekanaho
Puh.  0403174013, Sähköposti: ingmarie.hekanaho@nurmijarvi.fi

Terveydenhoitaja Jaana Vaittinen
Puh. 050 497 0044, Sähköposti: jaana.vaittinen@keusote.fi 

Psykologi Hannu Kropsu
Puh. 040 807 4176  , Sähköposti:  hannu.kropsu@keusote.fi

Kuraattori Eliisa Miettinen
Puh. 040 807 4181 , Sähköposti: eliisa.miettinen@keusote.fi

Erityisopettaja Henriikka Karjalainen
Puh. 040 317 2257 , Sähköposti henriikka.karjalainen@nurmijarvi.fi 

Keittiö ja kouluisäntä 

Keittiö Heidi Koskela040 317 2476 
Kouluisäntä Jesse Pankka 040 317 2478  

Iltavahtimestari: 

Taru Tuovila        040 317 4432