Kirjavinkkarit

Nurmijärven kirjastoista voi pyytää kirjavinkkaria vierailulle kouluun. Kirjaston henkilökunta on jakanut kirjavinkkausvierailut luokittain eri henkilöille, joten otathan yhteyttä suoraan kuhunkin vinkkariin.

 

1. luokat Klaukkalan koulu
Raija Elg: raija.elg(at)nurmijarvi.fi
puh. 040 317 2550, Klaukkalan kirjasto
 
2. luokat
Anne Sirainen: anne.sirainen(at)nurmijarvi.fi
puh. 040 317 2550, Klaukkalan kirjasto

3.-4. luokat
Leena Taberman: leena.taberman(at)nurmijarvi.fi
puh. 040 317 2500, Nurmijärven pääkirjasto

5. luokat
Anu Kalliola: anu.kalliola(at)nurmijarvi.fi
puh. 040 317 2557, Klaukkalan kirjasto

6. luokat
Soile Kamunen: soile.kamunen(at)nurmijarvi.fi
puh. 040 317 2980, Rajamäen kirjasto

7. luokat
Klaukkalan koulut
Anu Kalliola: anu.kalliola(at)nurmijarvi.fi
puh. 040 317 2557, Klaukkalan kirjasto

7.-9. luokat 
Kaikki yläkoulut
Annika Herranen: annika.herranen(at)nurmijarvi.fi
puh.  040 317 2500, Nurmijärven pääkirjasto

 

Klaukkalan koulu